Hjemmesidebanner

Danske Mestre ungdom

Her på siden kan du se alle de danske mestre i ungdomsvolleyball siden 1972.

DU21 2019

Ikast KFUM

HU21 2019

Gentofte Volley

DU18 2019

Farum-Holte

HU18 2019

VK Vestsjælland

DU16 2019

Ikast KFUM

HU16 2019

Marienlyst/Fortuna

DU14 2019

Farum-Holte

HU14 2019

Gentofte Volley

Teen 2 DU14 2020

Farum-Holte A

Teen 2 HU14 2020

Ikast KFUM A

Danske mestre - Dameungdom

DU21
  Guld Sølv Bronze
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Ikast KFUM Gentofte Volley Team Køge
2018 Fortuna-DHV Team Køge Ikast KFUM
2017 Team Køge Farum-Holte DHV-Fortuna
2016 Gentofte Volley Team Køge BLH21
2015 Team Køge BRH Gladby Ikast KFUM
2014 Team Køge Gentofte Volley Amager-Frederiksberg
2013 Team Køge Gentofte Volley Amager VK
2012 Team Køge BRH Volley Gentofte Volley
2011 BRH Volley Gentofte Volley Team Køge
2010 Gentofte Volley  BRH Volley Århus Volley
2009 BRH Volley Amager VK Århus Volley
2008 Århus Volley Amager VK Fortuna Hjallese
2007 Brøndby VK Fortuna Hjallese Århus Volley
2006 Brøndby VK Holte IF Ikast KFUM
2005 Lyngby Volley Brøndby VK Team Tarup/DHG
2004 Lyngby Volley Brøndby VK Ubberud/Fortuna
2003 Lyngby Volley Brøndby VK  Ubberud/Fortuna
2002 Oure IE VK Lyngby Volley KV61
2001 Rosenlund Volley Grøndal Volley KV61
2000 Skt. Jørgens VK DHG Odense Rosenlund Volley
1999 Skt. Jørgens VK Rosenlund VK Ubberud IF
1998 IF Lyseng Iksat KFUM Skt. Jørgens VK
1997 IF Lyseng Fortuna Odense Volley Skt. Jørgen VK
1996 Tarup/DHG Gentofte Volley Holte IF
1995 Tarup IK HIK Aalborg Holte IF
1994 VK Fortuna Odense Skt. Jørgen VK Vestbjerg IF
1993 VK Fortuna Odense Skt. Jørgen VK Lyngby KI
1992 VK Fortuna Odense Ikast KFUM Vestbjerg IF
1991 Sønderborg VK DHG Odense Vestbjerg IF
1990 Holte IF Korsør VK Sønderborg VK
1989 Herlev IF Ikast KFUM Holte IF
1988 DHG Odense Bellinge IF Herlev IF
1987 VK Hjallese VKV Gladsaxe Vestbjerg IF
1985 VK Næstved Sønderborg VK Brøndby VK
1984 Sønderborg VK VK Fortuna HIK Aalborg
1983 Brøndby VK Sønderborg VK VK Hjallese
1982 VK Hjallese Sønderborg VK Brøndby VK
1981 DHG Odense VK Hjallese Brøndby VK
1980 VK Fortuna VK 69 Års Skødstrup SF
1979 Rødovre St.  BVC Esbjerg DHG Odense
1978 Karrebæk IF VK Fortuna Rødovre St.
1977 Karrebæk IF VK Fortuna Rødovre St.
1976 Skødstrup SF DHG Odense VK Fortuna
1975 Skødstrup SF Svendborg VK VK  Shima
1974 Rødovre St. Helsingør KFUM Svendborg VK
1973 Bolbro VK Jerslev/Sterup Enghave VK
1972 DHG Odense VK Shima Enghave VK
DU18
  Guld Sølv Bronze
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Farum-Holte Ikast KFUM Nord Middelfart/ASV
2018 DHV Odense Gentofte Volley Ikast KFUM
2017 Team Køge  DHV Odense Gentofte Volley
2016 Ikast KFUM VK Vestsjælland Team Køge
2015 Gentofte Volley Team Køge Ikast KFUM
2014 Gentofte Volley Team Køge BRH Volley
2013 Team Køge BRH Volley Gentofte Volley
2012 Team Køge Amager VK Lyngby-Gladsaxe
2011 Team Køge Amager VK BRH Volley
2010 BRH Volley Team Køge Gentofte Volley 
2009 VK Hjallese BRH Volley Gentofte Volley 
2008 VK Hjallese Brøndby VK Århus Volley
2007 Brøndby VK Amager VK VK Hjallese
2006 Brøndby VK Grøndal EV Fjellerup Volley
2005 Brøndby VK Middelfart VK IF Lyseng
2004  Brøndby VK IF Lyseng Ikast KFUM
2003 Lyngby Volley Ubberud/Fortuna Brøndby VK
2002 Lyngby Volley Oure Ubberud IF
2001 Havndal Amager VK Rosenlund VK
2000 Grøndal Volley Bogø IF Rosenlund VK
1999 Rosenlund VK Grøndal Volley Oure
1998 Skt. Jørgens VK Rosenlund VK Kerteminde VK
1997 Skt. Jørgens VK Ubberud IF Slagelse VK
1996 Lyseng IF Fortuna Volley VKV Gladsaxe
1995 Jels IF Ikast KFUM VK Fortuna Odense
1994 Jels IF HIK Aalborg Korsør VK
1993 Fredericia IF Jels IF Karrebæk IF
1992  Ikast KFUM Rosenlund VK Skt. Jørgens VK
1991 VK Fortuna Volley NH Volley Skødstrup SF
1990 Vestbjerg IF Bogø IF NH Volley
1989 Sønderborg VK Bogø IF Vestbjerg IF
1988 Vestbjerg IF Middelfart VK Sønderborg VK
1987 Ikast KFUM Herlev IF DHG Odense
1986 Ikast KFUM Karrebæk IF Vestbjerg IF
1985 Sønderborg VK Skødstrup SF Vester Hassing GF
1984 Åbybro GF Karrebæk IF Sønderborg VK
1983 HIK Aalborg Karrebæk IF Sønderborg VK
1982 Brøndby VK VK Hjallese Bogø IF
1981 Brøndby VK Sønderborg VK Bogø IF
1980 Karrebæk IF Sønderborg VK DHG Odense
1979 Åbyhøj IF Bogø IF Sønderborg VK
1978 Skødstrup SF Sønderborg VK Vestsalling
1977 Rødovre St. Skødstrup SF Bogø IF
1976 Karrebæk IF AFF Ålborg Skødstrup SF
1975 Åbybro GF Skødstrup SF VK Fortuna
1974 Svendborg VK Skødstrup SF Thisted VK
1973 Skødstrup SF Svendborg VK Helsingør
1972 Jerslev/Sterup Rødovre St. Middelfart VK

 

DU16
  Guld Sølv Bronze
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Ikast KFUM Lyngby-Gladsaxe Fortuna Odense
2018 Ikast KFUM DHV Odense Farum-Holte
2017 Gentofte Volley DHV Odense Lyngby-Gladsaxe
2016 Ikast KFUM Lyngby-Gladsaxe DHV Odense
2015 Amager VK Team Køge VK Vestsjælland
2014 Ikast KFUM Team Køge Fortuna Odense
2013 Gentofte Volley Fortuna Odense Ikast KFUM
2012 Gentofte Volley BRH Volley Team Køge
2011 Gentofte Volley Team Køge BRH Volley
2010 BRH Volley Gentofte Volley Amager VK
2009 Team Køge IF Lyseng VK Hjallese
2008 VK Hjallese Lyngby-Volley Brøndby VK
2007 VK Hjallese Brøndby VK Spentrup IF
2006 Amager VK Brøndby VK Havndal
2005 Grøndal EV Amager VK  Middelfart Vk
2004 Brøndby VK Roskilde VK Skårup Volley
2003 Brøndby VK Skårup Volley IF Lyseng
2002 Tarup Brøndby VK Bogø IF
2001 Lyngby Volley Ubberud IF Bogø IF
2000 Rosenlund Volley Ikast KFUM Ubberud IF
1999 Rosenlund Volley HIK Aalborg Ikast KFUM
1998 VKV Gladsaxe HIK Aalborg Grøndal EV
1997 Rosenlund Volley Slagelse VK Solbjerg
1996 Jels IF Skt. Jørgens VK Kerteminde VK
1995 IF Lyseng Dansk Røde Kors Korsør VK
1994 Fortuna Volley Jels IF Kolding VK
1993 Jels IF Sønderborg VK MBMW 90
1992 Jels IF Karrebæk IF VK Hjallese
1991 Korsør VK Jels IF Tarup IK
1990 Sønderborg VK Vestbjerg IF Ubberud IF
1989 VK Fortuna NH Volley Skødstrup SF
1988 Sønderborg VK Vestbjerg IF Bogø IF
1987 Sønderborg VK Østsalling IF Bogø IF
1986 Sønderborg VK DHG Odense Bogø IF
1985 Bogø IF Vestbjerg IF Sønderborg VK
1984 Bogø IF Vestbjerg IF Sønderborg VK
1983 Karrebæk IF VK Shima Sønderborg VK
1982 Karrebæk IF Åbybro GF VK Hjallese
1981 HIK Aalborg SJ 75 Slagelse VK
1980 Brøndby VK Jerslev/Sterup Bogø IF
1979 Karrebæk IF Sønderborg VK Strib VK
1978 Karrebæk IF Sønderborg VK Ubberud IF
1977 VK Fortuna Skødstrup VK Ubberud IF
1976 BVC Esbjerg VK Fortuna Karrebæk IF
1975 Karrebæk IF BVC Esbjerg Ubberud IF
1974 VK Hjallese AFF Ålborg Bøvling KFUM

 

DU14

 

Guld Sølv Bronze
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Farum-Holte RS Rødovre-Ishøj  Lyngby-Gladsaxe
2018 Lyngby-Gladsaxe Fortuna-DHV RS Rødovre-Ishøj
2017 Farum-Holte Kolding Ungdomsvolley Gentofte Volley 
2016 DHV Odense Enghave VK  Vestegnens Volley
2015 Lyngby-Gladsaxe Ishøj Volley Gentofte Volley 
2014 Lyngby-Gladsaxe VK Vestsjælland DHV Odense
2013 VK Vestsjælland Team Køge Svendborg-Skårup
2012 BVC Esbjerg Team Køge Ikast KFUM
2011 BVC Esbjerg Gentofte Volley Team Køge
2010 Gentofte Volley VK Hjallese Ikast KFUM
Teen 2 DU14
  Guld Sølv Bronze
2021 Ikke afholdt
2020 Farum-Holte A  Lyngby-Gladsaxe A Frederiksberg Volley A
2019 Ikast KFUM A Hvidovre VK A Bedsted KFUM A
2018 Vojens GF Bedsted KFUM A Rosenlund B
2017 VK Holbæk Hillerød G&I Enghave VK
2016 IF Lyseng Amager VK Andst UI
2015 Rosenlund Volley BRH Volley Andst UI
2014 Team Køge Amager VK Lyngby-Gladsaxe
2013 Ubberud IF Lyngby-Gladsaxe A Lyngby-Gladsaxe B
2012 Ishøj Volley Ubberud IF DHV Odense
2011 VK4000 Ubberud IF Sønderborg VK
2010 Hvidovre VK Gladsaxe VK Fortuna Odense

Danske mestre - Herreungdom

HU21
  Guld Sølv Bronze
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Gentofte Volley Hvidovre VK VK Vestsjælland
2018 Gentofte Volley Kolding-Middelfart Hvidovre-Køge
2017 Gentofte Volley Kolding-Middelfart VK Vestsjælland
2016 Gentofte Volley Lyngby-Gladsaxe Kolding-Middelfart
2015 Hvidovre-Køge Lyngby-Gladsaxe Gentofte Volley
2014 Gentofte Volley Hvidovre-Køge Randers Novo Volley
2013 Fynsk Ungdoms Elite Gentofte Volley Lyngby-Gladsaxe
2012 Gentofte Volley Spentrup IF Farum-Holte
2011 Gentofte Volley Spentrup IF DHV Odense
2010 Gentofte Volley Ikast KFUM Fortuna-Marienlyst
2009 Gentofte Volley Skårup Volley Ikast kFUM
2008 Skårup Volley Ikast KFUM Gentofte Volley
2007 Gentofte Volley Ikast KFUM IF Lyseng
2006 Gentofte Volley KV61 Ikast KFUM
2005 KV61 Ikast KFUM Gentofte Volley
2004 Middelfart VK Gentofte Volley Midtfyns VK
2003 DHG Odense Amager VK Middelfart VK
2002 DHG Odense Grøndal EV Skårup VK
2001 Spentrup IF Grøndal Volley Rosenlund Volley
2000 Farum VK Spentrup IF Bedsted KFUM
1999 Bedsted KFUM Spentrup IF SKF/Ikast KFUM
1998 Lemvig GF Holte IF Haarby BK
1997 Holte IF Haarby IF DHG Odense
1996 Holte IF DHG Odense Tarup Volley
1995 DHG Odense Holte IF Lemvig GF
1994 Jels IF Sønderborg VK Lyngby KI
1993 Sønderborg VK Tarup IK Ikast KFUM
1992 HIK Aalborg Jels IF Ikast KFUM
1991 Holte IF Sønderborg VK VK 84 Vejen
1990 Himmelev VK VK Fortuna HIK Aalborg
1989 Tarup IK Korsør VK DHG Odense
1988 Jels IF Korsør VK Tarup IK
1987 Holte IF Ubberud IF Jels IF
1986 Jels IF Fortuna Odense HIK Aalborg
1985 Sønderborg VK Brøndby VK Slagelse VK
1984 Sønderborg VK VK Hjallese Brøndby VK
1983 DHG Odense Sønderborg VK HIK Aalborg
1982 Sønderborg VK HIK Aalborg Skødstrup SF
1981 Sønderborg VK Slagelse VK DHG Odense
1980 HIK Aalborg VK Fortuna Sønderborg VK
1979 Brødnby VK VK Fortuna Sønderborg VK
1978 DHG Odense Holstebro KFUM Slagelse VK
1977 Thisted VK Slagelse VK Nørre G. VK
1976 VKV Gladsaxe Åbybro GF VK Rødovre
1975 Rødovre St. Agerbæk IF Skødstrup SF
1974 Rødovre St. Jerslev/Sterup Thisted VK
1973 Bolbro VK BVC Esbjerg Middelfart VK
1972 DHG Odense AFF Ålborg Herning KFUM

 

HU18
  Guld Sølv Bronze
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 VK Vestsjælland Grøndal EV Farum-Holte
2018 Ikast KFUM DHV/Marienlyst  VK Vestsjælland
2017 VK Vestsjælland Gentofte Volley Farum-Holte
2016  Gentofte Volley Ikast KFUM Hvidovre-Køge
2015  Gentofte Volley Hvidovre-Køge Kolding VK
2014 Hvidovre-Køge Gentofte Volley Grøndal EV
2013 Gentofte Volley Lyngby-Gladsaxe Ikast KFUM
2012 Gentofte Volley Lyngby-Gladsaxe Hvidovre-Køge
2011 Gentofte Volley Farum-Holte  Hvidovre-Køge
2010 VK Hjallese Gentofte Volley Farum-Holte
2009 Gentofte Volley Ikast KFUM VK Hjallese
2008 Gentofte Volley Grøndal EV Ikast KFUM
2007 Ikast KFUM Grøndal EV Gentofte Volley
2006 Ikast KFUM Grøndal EV Skårup Volley
2005 Gentofte Volley Grøndal EV IF Lyseng
2004 Gentofte Volley DHG Odense Grøndal EV
2003 Ikast KFUM KV61 DHG Odense
2002 Bedsted KFUM Gentofte Volley DHG Odense
2001 Oure DHG Odense Amager VK
2000 Skårup Volley Grøndal Volley DHG Odense
1999 Grøndal Volley Bedsted KFUM Skt. Jørgens VK
1998 Oure Skt. Jørgens VK Bedsted KFUM
1997 Holte IF Farum VK SKF KFUM
1996 Haarby VK Holte IF Vestbjerg IF
1995 Holte IF Middelfart VK IF Lyseng
1994 Holte IF SKF KFUM Rødovre St.
1993 DHG Odense Korsør VK Holte IF
1992 Sønderborg VK Karrebæk IF VK Hjallese
1991 Jels IF Ikast KFUM DHG Odense
1990 Tarup IK Korsør VK Ikast KFUM
1989 Sønderborg VK VK Fortuna Vester Hassing GF
1988 Jels IF HIK Aalborg VK Hjallese
1987 Tarup IK Bogø IF Vestbjerg IF
1986 Middelfart VK Knudsker IF Vestbjerg IF
1985 Sønderborg VK Bogø IF HIK Aalborg
1984 Bogø IF Ubberud IF Sønderborg VK
1983 Jels IF Bogø IF Vester Hassing GF
1982 Sønderborg VK Bogø IF VK Hjallese
1981 Bogø IF VK 69 Vejle Skødstrup SF
1980 Middelfart VK VK 69 Vejle Skødstrup SF
1979 HIK Aalborg Holte IF Sønderborg VK
1978 VK Fortuna Skødstrup SF Nordenskov
1977 DHG Odense Billund IF Rosenlund VK
1976 Skødstrup SF Rødovre St. Højslev SV
1975 Skødstrup SF Ubberud IF Agerbæk SF
1974 VKV Gladsaxe Skødstrup SF Agerbæk SF
1973 Rødovre St. Thisted VK DHG Odense
1972 DHG Odense Rødovre St. Nordre 66

 

HU16
  Guld Sølv Bronze
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Marienlyst/Fortuna  Ikast KFUM Grøndal EV
2018 Amager VK DHV Odense Ikast KFUM
2017 VK Vestsjælland Gentofte/Lyngby-Gladsaxe DHV Odense
2016 Farum-Holte Ikast KFUM Gentofte Volley
2015 Gentofte Volley VK Vestsjælland DHV Odense
2014 DHV Odense Gentofte Volley Hvidovre-Køge
2013 Gentofte Volley DHV Odense Hvidovre VK
2012 Gentofte Volley Hvidovre VK Grøndal EV
2011 Gentofte Volley Lyngby-Gladsaxe Ikast KFUM
2010 Gentofte Volley Team Køge Farum-Holte
2009 Team Køge Farum-Holte Gentofte Volley
2008 Gentofte Volley Amager VK Farum-Holte
2007 Amager VK VK Hjallese Vejle Ungdomsvolley
2006 Gentofte Volley Grøndal EV Nordenskov UIF
2005 Skårup Volley Gentofte Volley Grøndal EV
2004 Grøndal EV Bedsted KFUM Skårup Volley
2003 Gentofte Volley Grøndal EV IF Lyseng
2002 KV61 DHG Odense Grøndal EV
2001 KV61 Rosenlund VK Grøndal Volley
2000 Lemvig GF DHG Odense Middelfart VK
1999 Skårup Volley Grøndal Volley Jels IF
1998 Grøndal Volley Skt. Jørgens VK Karrebæk IF
1997 Jels IF Skt. Jørgens VK Grøndal Volley
1996 Farum VK Skt. Jørgens VK Bedsted KFUM
1995 Vestbjerg IF DHG Odense Karrebæk IF
1994 Hårby VK Lemvig GF Vestbjerg IF
1993 BMV 90 DHG Odense VK 84 Vejen
1992 DHG Odense Jels IF SKF KFUM
1991 Korsør VK Jels IF SKF KFUM
1990 Sønderborg VK Jels IF VK Fortuna Odense
1989 Ikast KFUM Jels IF NH Volley
1988 Sønderborg VK Vester Hassing GF VK Hjallese
1987 Sønderborg VK VK Fortuna Odense Jels IF
1986 Jels IF Middelfart VK HIK Aalborg
1985 Vester Hassing GF Strib VK Jels IF
1984 Bogø IF Vestbjerg IF Strib VK
1983 Jels IF Skeby GF Vester Hassing GF
1982 Jels IF Skødstrup SF Ubberud IF
1981 Jels IF Vester Hassing GF VK Fortuna
1980 Sønderborg VK Brøndby VK Karrebæk IF
1979 Middelfart VK Sønderborg VK Rosenlund VK
1978 Højslev SV Himmelev VK Ubberud IF
1977 Skødstrup SF AFF Ålborg Højslev SV
1976 Strib VK Skødstrup SF IF Skjold
1975 Ubberud IF Åbybro GF Skødstrup SF
1974 VK 69 Års Skødstrup SF VK Hjallese
1973 Ubberud IF Nordre 66 Skødstrup SF
1972 DHG Odense Brønderslev BVC Esbjerg

 

HU14
  Guld Sølv Bronze
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Gentofte Volley Lyngby-Gladsaxe Farum-Holte
2018 Marienlyst/Fortuna/DHV Middelfart VK VK Vestsjælland
2017 Grøndal EV VK Vestsjælland Marienlyst/Fortuna
2016 VK Vestsjælland Grøndal EV Middelfart VK
2015 VK Vestsjælland  Lyngby-Gladsaxe Grøndal EV
2014 VK Vestsjælland Farum-Holte DHV Odense
2013 Gentofte Volley VK Vestsjælland Jels IF
2012 DHV Odense Gentofte Volley Lyngby-Gladsaxe
2011 Hvidovre VK DHV Odense Skjern KFUM
2010 VK Hjallese Grøndal EV Amager VK

 

Teen 2 HU14
  Guld Sølv Bronze
2021 Ikke afholdt
2020 Ikast KFUM A Farum-Holte A DHV Odense A
2019 Gentofte Volley A Middelfart A Gentofte Volley A
2018 Lyngby-Gladsaxe IF Lyseng VK Holbæk
2017 IF Lyseng Ungdomsvolley Sydvest Frederiksberg Volley
2016 IF Lyseng Hundelev UI Randers VK
2015 Gentofte Volley Ishøj Volley Hundelev UI
2014 Grøndal EV BRH Volley Ishøj Volley
2013 Holstebro KFUM Vejle Ungdomsvolley  Grøndal EV
2012 Hvidovre VK Ishøj Volley VK Vestsjælland
2011 Ikast KFUM Farum-Holte Hvidovre VK
2010 Gladsaxe VK Skårup IF Ikast KFUM

 

Kontakt

Volleyball Danmark
Idrættens Hus
DK-2605 Brøndby
Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Fortæl os, hvad der interesserer dig - så holder vi dig opdateret.

b

Interesser