Hjemmesidebanner

Dream Team ungdom

Her på siden kan du se Dream Teams, der er blevet kåret til Danmarksmesterskaberne i ungdomsvolleyball.

Dream Team - Dameungdom

DU21
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Hæver: Caroline Krogh, Aarhus Ungdomsvolley
Diagonalspiller: Emma Stevnsborg, Team Køge
Kantspiller: Helena Elbæk, Ikast KFUM
Kantspiller: Mikala Maria Mogensen, Farum-Holte
Centerspiller: Amalie Lachenmeier, Farum-Holte
Centerspiller: Emma Hesselholt, Team Køge
Libero: Nanna Hjuler, Ikast KFUM
MVP: Helena Elbæk, Ikast KFUM
2018 Hæver: Clara Windeleff, Fortuna-DHV
Diagonalspiller: Helena Elbæk, Ikast KFUM
Kantspiller: Christina Trasbo, Fortuna-DHV
Kantspiller: Astrid Mellmølle, Fortuna-DHV
Centerspiller: Emma Hesselholt, Team Køge
Centerspiller: Amalie Jørgensen, Fortuna-DHV
Libero: Ditte Kjær, Aarhus Ungdomsvolley
MVP: Sofia Bisgaard, Gentofte Volley
2017 Hæver: Nikoline Mogensen, Farum-Holte
Diagonalspiller: Nora Mølgaard, Farum-Holte
Kantspiller: Helena Elbæk, Ikast KFUM
Kantspiller: Sofia Bisgaard, Gentofte Volley
Centerspiller: Mette Breuning, DHV-Fortuna
Centerspiller: Amalie Lachenmaier, Team Køge
Libero: Ditte Kjær Hansen, Ikast KFUM
MVP: Nikoline Mogensen, Farum-Holte
2016 Hæver: Marie Trolle Bonnesen, Gentofte Volley
Diagonalspiller: Helena Elbæk, Ikast KFUM
Kantspiller: Nora Mølgaard, Gentofte Volley
Kantspiller: Nanna Mølgård, Team Køge
Centerspiller: Katrine Strøbæk, Team Køge
Centerspiller: Amalie Lachenmaier, Team Køge
Libero: Nanna Hjuler Jensen, Ikast KFUM
MVP: Nora Mølgaard, Gentofte Volley
2015 Hæver: Emma Brix, Team Køge
Diagonalspiller: Nanna Naomi Mølgaard Kahn, Team Køge
Kantspiller: Trine Noer Kjelstrup, Team Køge
Kantspiller: Tenna Donslund, Ikast KFUM
Centerspiller: Paulina Hougaard Jensen, BRH/Gladby
Centerspiller: Mette Breuning, Fortuna Odense
Libero: Clara Vieira, Team Køge
MVP: Paulina Hougaard Jensen, BRH/Gladby
2014 Hæver: Emma Brix, Team Køge
Diagonalspiller: Nora Mølgaard, Gentofte Volley
Kantspiller: Trine Noer Kjelstrup, Team Køge
Kantspiller: Amalie Owie, Gentofte Volley
Centerspiller: Paulina Hougaard Jensen, BRH Volley
Centerspiller: Julie da Blanck, Team Køge
Libero: Clara Vieira, Team Køge
MVP: Tenna Donslund, Ikast KFUM
2013 Hæver: Emma Brix, Team Køge
Diagonalspiller: Nanna Naomi Mølgaard Kahn, Team Køge
Kantspiller: Trine Kjeldsen, Team Køge
Kantspiller: Liv Magnussen, BRH Volley
Centerspiller: Paulina Hougaard Jensen, BRH Volley
Centerspiller: Thit Eiberg Bak, Amager VK
Libero: Mette Sallerup, Amager VK
MVP: Tenna Donslund, Ikast KFUM

 

DU18
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Hæver: Frederikke Hvid, Farum-Holte
Kant/Diagonal: Mikala Mogensen, Farum-Holte
Kant/Diagonal: Frederikke Krogh, Ikast KFUM Nord
Kant/Diagonal: Sarah Helmer, Gentofte Volley
CenterEmma Dalsgaard, Ikast KFUM Nord
Center: Katrine Buhl, Ikast KFUM Nord
Libero: Liva Kjøller, Farum-Holte
MVP: Caroline Krogh, ASV/Middelfart
2018 Hæver: Louise Iversen, Ikast KFUM
Kant/Diagonal: Mikala Mogensen, Ikast KFUM
Kant/Diagonal: Astrid Mellmølle, DHV Odense
Kant/Diagonal: Sofie Bisgaard, Gentofte Volley
Center: Amalie Jørgensen, DHV Odense
Center: Silvia Massa, Lyngby-Gladsaxe
Libero: Sif Barkler, Ikast KFUM
MVP: Mikala Mogensen, Ikast KFUM
2017 Hæver: Clara Windeleff, DHV Odense
Kant/Diagonal: Astrid Mellmølle, DHV Odense
Kant/Diagonal: Emma Stevnsborg, Team Køge
Kant/Diagonal: Mikala Maria Mogensen, Lyngby-Gladsaxe
Center: Sophia Andersen, Amager VK
Center: Josefine Lyholm, DHV Odense
Libero: Isabella Nielsen, Gentofte Volley
MVP: Emma Stevnsborg, Team Køge
2016 Hæver: Ann Kathrine Håkansson, Team Køge
Kant/Diagonal: Helena Elbæk, Ikast KFUM
Kant/Diagonal: Emma Stevnsborg, Team Køge
Kant/Diagonal: Julie Jensen, Ikast KFUM
Center: Emma Hesselholt, Ikast KFUM
Center: Sille Haukohl, Fortuna Odense
Libero: Nanna Hjuler Jensen, Ikast KFUM
MVP: Freja Oluffa Gørtz, Sønderborg VK
2015 Hæver: Ann-Kathrine Håkansson, Team Køge
Kant/Diagonal: Nora Møllgaard, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Amalie Owie, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Julie Jensen, Ikast KFUM
Center: Helena Elbæk, Ikast KFUM
Center: Amalie Lachenmaier, Team Køge
Libero: Nanna Hjuler Jensen, Ikast KFUM
MVP: Nora Møllgaard, Gentofte Volley
2014 Hæver: Ida Lambach, BRH Volley
Kant/Diagonal: Nora Møllgaard, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Amalie Owie, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Nanna Mølgård, Team Køge
Center: Paulina Hougaard Jensen, BRH Volley
Center: Katrine Strøbæk, Team Køge
Libero: Anna Olivia Bendixen, Gentofte Volley
MVP: Nora Møllgaard, Gentofte Volley
2013 Hæver: Sigrid Friis Christiansen, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Nanna Naomi Mølgaard Kahn, Team Køge
Kant/Diagonal: Liv Magnussen, BRH Volley
Kant/Diagonal: Nora Mølgaard, Gentofte Volley
Center: Paulina Hougaard Jensen, BRH Volley
Center: Julie Molin de Blanck, Team Køge
Libero: Laura Brix, Team Køge
MVP: Mette Sallerup, Amager VK
2012 Hæver: Emma Brix, Team Køge
Kant/Diagonal: Nora Møllgaard, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Tenna Donslund, Ikast KFUM
Kant/Diagonal: Nanna Mølgård, Team Køge
Center: Julie Molin de Blanck, Team Køge
Center: Trine K. Pedersen, Gentofte Volley
Libero: Clara Vieira, Team Køge
MVP: Liv Magnussen, BRH Volley

 

DU16
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Hæver: Clara Therese Christensen, Gentofte Volley
Hæver: Ida Berglund, Lyngby-Gladsaxe
Kantspiller: Frida Brinck, Ikast KFUM
Kantspiller: Anna Hauge, Fortuna Odense
Kantspiller: Sarah Helmer Jensen, Gentofte Volley
Centerspiller: Ingrid Lajer, Lyngby-Gladsaxe
Centerspiller: Caroline Breckling, Fortuna Odense
Forsvars-/modtagningsspiller: Lea Føns, Kolding VK
MVP: Frida Brinck, Ikast KFUM
2018 Hæver: Cille Als, DHV Odense
Hæver: Tajma Muharemovic, Vestegnens Volley
Kantspiller: Clara Windeleff, DHV Odense
Kantspiller: Sille Hansen, Vestegnens Volley
Kantspiller: Caroline Krogh, RaLy/Middelfart
Centerspiller: Anna Wulff, DHV Odense
Centerspiller: Katrine Buhl, Farum-Holte
Forsvars-/modtagningsspiller: Anna Christensen, Farum-Holte
MVP: Clara Windeleff, DHV Odense
2017 Hæver: Louise Holm Iversen, RaLyIkast
Hæver: Frederikke Hviid Røjgaard, Farum-Holte
Kantspiller: Clara Windeleff, DHV Odense
Kantspiller: Mikala Mogensen, Lyngby-Gladsaxe
Kantspiller: Sofia Bisgaard, Gentofte Volley
Centerspiller: Anna Lund Wulff, DHV Odense
Centerspiller: Adelina Pedersen, RaLyIkast
Forsvars-/modtagningsspiller: Liva Kjøller Jensen, Amager VK
MVP: Clara Windeleff, DHV Odense
2016 Hæver: Clara Windeleff, DHV Odense
Hæver: Klara Binau Grundsøe, Ikast KFUM
Kantspiller: Astrid Mellmølle, DHV Odense
Kantspiller: Manuela Johnsen, Ikast KFUM
Kantspiller: Mikala Maria Mogensen, Lyngby-Gladsaxe
Centerspiller: Emma Hesselholt, Ikast KFUM
Centerspiller: Amalie Jørgensen, Fortuna Odense
Forsvars-/modtagningsspiller: Sif Holme Barkler, DHV Odense
MVP: Astrid Mellmølle, DHV Odense
2015 Hæver: Rosa Frentzel Sørensen, Team Køge
Hæver: Klara Binau Grundsøe, Amager VK
Kantspiller: Klara Brix, Team Køge
Kantspiller: Emma Stevnsborg, Team Køge
Kantspiller: Sophia Helena Andersen, Amager VK
Centerspiller: Emma Hesselholt, VK Vestsjælland
Centerspiller: Sofie Darling, Fortuna Odense
Forsvars-/modtagningsspiller: Alberthe Rasmine Nørholt Blinkenberg, Amager VK
MVP: Klara Brix, Team Køge
2014 Hæver: Emma Björkman, Ikast KFUM
Hæver: Ann-Katrine Bisgaard Håkansson, Ikast KFUM
Kantspiller: Julie Jensen, Ikast KFUM
Kantspiller: Chelsea Ingabire, VK Vestsjælland
Kantspiller: Maryem Obari, Team Køge
Centerspiller: Helena Elbæk, Ikast KFUM
Centerspiller: Amalie Lachenmeier, Team Køge
Forsvars-/modtagningsspiller: Klara Brix, Team Køge
MVP: Chelsea Ingabire, VK Vestsjælland
2013 Hæver: Nanna Kaarde Hansen, Team Køge
Hæver: Emma Björkman, Ikast KFUM
Allroundspiller: Amalie Owie, Gentofte Volley
Allroundspiller: Christina Trasbo Michaelsen, Fortuna Odense
Allroundspiller: Isabel Fugman, Team Køge
Allroundspiller: Helena Elbæk, Ikast KFUM
Forsvarsspiller: Nora Øland, Team Køge
MVP: Amalie Owie, Gentofte Volley
2012 Hæver: Ida S. Lambach, BRH Volley
Hæver: Sigrid Friis Christiansen, Gentofte Volley
Allroundspiller: Laura Brix, Team Køge
Allroundspiller: Nora Mølgaard, Gentofte Volley
Allroundspiller: Viktoria Monrad, Ikast KFUM
Allroundspiller: Nanna Mølgård, Team Køge
Forsvarsspiller: Anna Olivia Bendixen, Gentofte Vollley
MVP: Katrine Holsting, DHV Odense

 

DU14
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Anna Borg, Amager VK
Agnes Due Nygaard, Farum-Holte
Victoria Snerling, Fortuna/DHV
Caroline Schneevoigt, Gentofte Volley
Maja Kirkegaard Larsen, Hvidovre VK
Chili Mai Gernet, Lyngby-Gladsaxe
Julie Garn, RS Rødovre-Ishøj
Marie Ingemann Nielsen, SKF KFUM
Astrid Kastoft Rasmussen, Sydjysk Volley
Melisa Özata, VK Vestsjælland​
2018 Caroline Hyldgaard, Amager VK
Elif Bogan, RS Rødovre-Ishøj
Ida Berglund, Lyngby-Gladsaxe
Ida Damsgaard Lau, Ikast KFUM
Marie Larsen, Taastrup IK
Clara Christensen, Gentofte Volley
Trine Eilstrup, Fortuna-DHV
Ida Herskind, Farum-Holte
2017 Anna Hauge, Fortuna Odense
Emma Müller, Holstebro KFUM
Sara Helmer, Gentofte Volley
Lucia Bloch, Lyngby-Gladsaxe
Ida Olsen, Ishøj Volley
Hadil, VK Vestsjælland
Frida Brinck, Farum-Holte
Frida Jensen, Jels IF
Ioana Poenaru, Kolding Ungdomsvolley​
2016 Frida Lyø, DHV Odense
Karoline Pudele, Enghave VK
Lucca Penzien, Farum-Holte
Anna Hauge, Fortuna Odense
Sofie Nørager Bisgaard, Gentofte Volley
Nanna F. Rasmussen, Holstebro KFUM
Olivia Veggerby, Ishøj Volley
Frieda Jensen, Jels IF
Mette Olsen, Lyngby-Gladsaxe
Freja Molsing, RS Rødovre
Laura Bøhm Jensen, VK Vendsyssel
Sille S. Hansen, Vestegnens Volley
2015 Maja Bækgaard, Bedsted KFUM
Mie Hurbert, DHV Odense
Adeline Pedersen, Enghave VK
Laura Thomsen, Gentofte Volley
Ajse Serifovski, Grøndal EV
Louise Larsen, Hvidovre VK
Simran Kaur, Ishøj Volley
Sofie Bisgaard, Lyngby-Gladsaxe
Malene Clausen, Team Køge
Josefine Damsgaard, VK Vestsjælland
2014 Astrid Mellmølle, DHV Odense
Sofie Mark, Farum-Holte
Ida Lillelund, Gentofte Volley
Marwe Nehme, Grøndal EV
Sofie Just, Holstebro KFUM
Helle Pittioni, Ishøj Volley
Louise Jenesn, Jels IF
Astrid Div, Lyngby-Gladsaxe
Beyza Erdem, VK Vestsjælland
2013 Johanne Kappel, Amager VK
Clara Windeleff, DHV Odense
Anna Marie Veiling Hansen, Fortuna Odense
Sofie Siemsen, Gentofte Volley
Natasja Mortensen, Ikast KFUM
Liv Julie Christensen Vieira, Lyngby-Gladsaxe
Sidsel Birkemose, Skjern KFUM
Luna Duedahl, Svendborg-Skårup
Klara Brix, Team Køge
Sabina Adilovic, VK Vestsjælland
Teen 2 DU14
2021 Ikke afholdt
2020 Marie Boe, SKF KFUM
Erika Egebjerg Colgan, Farum-Holte
Veronica Kjær Sørensen, Lyngby-Gladsaxe
2019 Clara Therese Christensen, Gentofte Volley
Maia Andersen, Hvidovre VK
Linnea Riis, Bedsted KFUM
2018 Cirkeline Roed Høg, Sønderborg VK
Caroline R. Christensen, Rosenlund
Maja Andersen, Hvidovre VK
2017 Eleonora Danesin, VK Holbæk
Clara Askov Rhode, Enghave VK
Kamilla Hove, Hillerød GI Volleyball
2016 Maria Zuapper Bechmann, IF Lyseng
Caroline Krogh, Lyseng IF
Liva Kjøller Jensen, Amager VK
2015 Sille Slott Hansen, BRH Volley
Caroline Stenholt Krogh, Lyseng IF
Frederikke Vammen, Rosenlund VK
2014 Klara Binau Grundsøe, Amager VK
Rosa Sørensen, Team Køge
Mikala Mogensen, Lyngby-Gladsaxe
2013 Ashia Hussein, VK Vestsjælland
Amalie Jensen, Ubberud IF
Ida Bruun Jørgensen, Amager VK

 

Dream Team - Herreungdom

HU21
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Hæver: William Eskildsen, Hvidovre VK
Diagonalspiller: Pelle Hartmann, Farum-Holte
Kantspiller: August Jelert, Gentofte Volley
Kantspiller: August Brandi, Farum-Holte
Centerspiller: Mads Bruun, Hvidovre VK
Centerspiller: Joachim Hesselholt, VK Vestsjælland
Libero: Christian Deding Nielsen, Hvidovre VK
MVP: August Jelert, Gentofte Volley
2018 Hæver: Mads Kyed, Gentofte Volley
Diagonalspiller: Simon Boye Jørgensen, Hvidovre-Køge
Kantspiller: Tobias Kjær, Gentofte Volley
Kantspiller: Oskar Madsen, VK Vestsjælland
Centerspiller: Joakim Hesselholt, Ikast KFUM
Centerspiller: Frederik Dahl, Gentofte Volley
Libero: Frederik Kreutzfeldt, Kolding-Middelfart
MVP: Jakob Brinck, Kolding-Middelfart
2017 Hæver: Lasse Nielsen, Gentofte Volley
Diagonalspiller: Martin Trans Hansen, DHV-Marienlyst
Kantspiller: Nikolaj Hjort, Kolding-Middelfart
Kantspiller: Simon Boye-Jørgensen, Hvidovre-Køge
Centerspiller: Frederik Bo Dahl, Gentofte Volley
Centerspiller: Nicolas Dybkilde, Hvidovre-Køge
Libero: Jonas Vestergaard, Ikast KFUM
MVP: Martin Trans Hansen, DHV-Marienlyst
2016 Hæver: Lasse Nielsen, Lyngby-Gladsaxe
Diagonalspiller: Oscar Mølgaard, Gentofte Volley
Kantspiller: Anders Hartmann, Lyngby-Gladsaxe
Kantspiller: Mads Mølgaard, Gentofte Volley
Centerspiller: Rasmus Mikelsons, Gentofte Volley
Centerspiller: Nicolas Dybkilde Bach, Lyngby-Gladsaxe
Libero: Frederik Kreutzfeldt, Kolding-Middelfart
MVP: Anders Hartmann, Lyngby-Gladsaxe
2015 Hæver: Mads Ellinge Qvist, Kolding-Middelfart
Diagonalspiller: Anders Hartmann, Lyngby-Gladsaxe
Kantspiller: Jonathan Lier Møller, Lyngby-Gladsaxe
Kantspiller: Mads Møllgaard, Gentofte Volley
Centerspiller: Nicolai Houmann, Hvidovre-Køge
Centerspiller: Simon Øster Ellegaard Andersen, Kolding-Middelfart
Libero: Mathias Spendrup Petersen, Hvidovre-Køge
MVP: Rasmus Breuning, Kolding-Middelfart
2014 Hæver: Mathias Schärfe Lambach, Hvidovre-Køge
Diagonalspiller: Jan Vinther, Gentofte Volley
Kantspiller: Oscar Mølgaard, Gentofte Volley
Kantspiller: Mads Møllgaard, Gentofte Volley
Centerspiller: Mike Linde, DHV Odense
Centerspiller: Nicolai Houmann, Hvidovre-Køge
Libero: Mathias Spendrup Petersen, Hvidovre-Køge
MVP: Anders Hartmann, Lyngby-Gladsaxe
2013 Hæver: Mathias Lambach, Gentofte Volley
Diagonalspiller: Sigurd Varming, Fynsk Ungdoms Elite
Kantspiller: Rasmus Breuning, Fynsk Ungdoms Elite
Kantspiller: Mads Mølgaard, Gentofte Volley
Centerspiller: Aske Mørkeberg, Gentofte Volley
Centerspiller: Tjalwe Jensen, Team Køge
Libero: Kasper Rode Nielsen, Fynsk Ungdoms Elite
MVP: Rasmus Breuning, Fynsk Ungdoms Elite

 

HU18
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Hæver: Bertram Rygaard, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Alfred Piaster, Farum-Holte
Kant/Diagonal: Simon Uhrenholt, Ikast KFUM
Kant/Diagonal: Ludwig Kliim, Farum-Holte
Centerspiller: Joachim Hesselholt, VK Vestsjælland
Centerspiller: Emil Blankholm, Ikast KFUM Nord
Libero: Daniel Sedghrohi, Grøndal EV
MVP: Kalle Madsen, VK Vestsjælland
2018 Hæver: Mikkel Hoff, Ikast KFUM
Kant/Diagonal: Oscar Madsen, VK Vestsjælland
Kant/Diagonal: Anton Lydolf, DHV/Marienlyst
Kant/Diagonal: Kalle Madsen, Ikast KFUM
Centerspiller: Joachim Hesselholt, Ikast KFUM
Centerspiller: Sander Bang Nielsen, DHV/Marienlyst
Libero: Mika Boelskov, Gentofte Volley
MVP: Oscar Madsen, VK Vestsjælland
2017 Hæver: Mikkel Hoff, DHV/Marienlyst
Kant/Diagonal: Tobias Kjær, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Oscar Madsen, VK Vestsjælland
Kant/Diagonal: Simon Jørgensen, Hvidovre-Køge
Centerspiller: Alfred Pontopiddan, Gentofte Volley
Centerspiller: Marius Risbæk Thomsen, Gentofte Volley
Libero: Rasmus Højer, DHV/Marienlyst
MVP: Tobias Kjær, Gentofte Volley
2016 Hæver: Mads Kyed Jensen, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Tobias Hougs Kjær, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Jacob Stein Brinck, Kolding-Middelfart
Kant/Diagonal: Mathias Spendrup Petersen, Hvidovre-Køge
Centerspiller: Martin E. Hansen, DHV Odense
Centerspiller: Rasmus Mikelsons, Gentofte Volley
Libero: Rasmus Højer, Ikast KFUM
MVP: Mads Kyed Jensen, Gentofte Volley
2015 Hæver: Anders Bay Als, DHV Odense
Kant/Diagonal: Oscar Møllgaard, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Nikolaj Hjorth, DHV Odense
Kant/Diagonal: Simon Øster Ellegaard Andersen, Kolding VK
Centerspiller: Rasmus Mikelsons, Gentofte Volley
Centerspiller: Frederik Dahl, Gentofte Volley
Libero: Frederik Kreuzfeldt, Ikast KFUM
MVP: Oscar Møllgaard, Gentofte Volley
2014 Hæver: Rasmus Mikelsons, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Oscar Møllgaard, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Mathias Elm, Ikast KFUM
Kant/Diagonal: Nikolaj Hjort, DHV Odense
Centerspiller: Toke Clausen, Grøndal EV
Centerspiller: Frederik Dahl, Gentofte Volley
Libero: Frederik Kreuzfeldt, Ikast KFUM
MVP: Mathias Elm, Ikast KFUM
2013 Hæver: Lasse Nielsen, Lyngby-Gladsaxe
Kant/Diagonal: Mads Mølgaard, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Jonathan Lier Møller, Lyngby-Gladsaxe
Kant/Diagonal: Oscar Mølgaard, Gentofte Volley
Centerspiller: Emil Didriksen, Ikast KFUM
Centerspiller: Andreas Christiansen, Lyngby-Gladsaxe
Libero: Jonas Bach Jensen, Grøndal EV
MVP: Marcus Mensel, DHV Odense
2012 Hæver: Sebastian Holm, Hvidovre-Køge
Kant/Diagonal: Mads Møllgård, Gentofte Volley
Kant/Diagonal: Kristoffer Abell, Spentrup IF
Kant/Diagonal: Jeppe T. Bach, Gentofte Volley
Centerspiller: Christian Tang-Jensen, Gentofte
Centerspiller: Emil Gade, Farum-Holte
Libero: Victor Holving, Gentofte Volley
MVP: Kristoffer Abell, Spentrup IF

 

HU16
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Hæver: Anton Dixen Jeppesen, Marienlyst/Fortuna
Hæver: Subis Paudel, Grøndal EV
Kantspiller: Marius Stenmann Hansen, Marienlyst/Fortuna
Kantspiller: Simon Uhrenholt, Ikast KFUM
Kantspiller: Laurits Kirk, Grøndal EV
Centerspiller: Emil Blankholm, Ikast KFUM
Centerspiller: Sebastian Hybschmann, Grøndal EV
Forsvars-/modtagningsspiller: Peter Stein Brinck, DHV-Middelfart
MVP: Anton Dixen, Marienlyst/Fortuna
2018 Hæver: Mads Møller, DHV Odense
Hæver: Anton Jeppesen, Fortuna/Marienlyst
Kantspiller: Kalle Madsen, Ikast KFUM
Kantspiller: Victor Frimurer, Grøndal EV
Kantspiller: Victor Dalgas, Fortuna/Marienlyst
Centerspiller: Sebastian Hybschmann, Grøndal EV
Centerspiller: Jacob Petersen, DHV Odense
Forsvars-/modtagningsspiller: Frederik Reilev, DHV Odense
MVP: Kalle Madsen, Ikast KFUM
2017 Hæver: Ashley Hakizimfura, VK Vestsjælland
Hæver: Malthe Karhula, Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
Kantspiller: Kalle Madsen, VK Vestsjælland
Kantspiller: Bertram Rygaard, Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
Kantspiller: Mikkel Hoff, DHV Odense
Centerspiller: Alfred Pontopiddan, Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
Centerspiller: Tobias Tirsvad, VK Vestsjælland
Forsvars-/modtagningsspiller: Ludwig Lønstrup-Kliim, Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
MVP: Kalle Madsen, VK Vestsjælland
2016 Hæver: Mads Bagge, Ikast KFUM
Hæver: Mikkel Hoff, DHV Odense
Kantspiller: Oscar Madsen, Ikast KFUM
Kantspiller: August Jelert, Gentofte Volley
Kantspiller: August Brandi, Farum-Holte
Centerspiller: Frederik Fiskbæk, VK Vestsjælland
Centerspiller: Marcus Junker, DHV Odense
Forsvars-/modtagningsspiller: Rasmus Høyer, Ikast KFUM
MVP: Oscar Madsen, Ikast KFUM
2015 Hæver: Mads Kyed Jensen, Gentofte Volley
Hæver: Mikkel Hoff, DHV Odense
Kantspiller: Simon Jørgensen, Hvidovre/Køge
Kantspiller: Oskar Madsen, VK Vestsjælland
Kantspiller: Tobias Houghs Kjær, Gentofte Volley
Centerspiller: Martin Hansen, DHV Odense
Centerspiller: Rasmus Mortensen, Farum-Holte
Forsvars-/modtagningsspiller: Dennis Sørensen, DHV Odense
MVP: Simon Jørgensen, Hvidovre/Køge
2014 Hæver: Anders Als, DHV Odense
Hæver: Mads Kyed, Gentofte Volley
Kantspiller: Mathias Spendrup Petersen, Hvidovre-Køge
Kantspiller: Nikolaj Hjort, DHV Odense
Kantspiller: Rasmus Mikelsons, Gentofte Volley
Centerspiller: Caspar Pedersen, Ungdomsvolley Sydvest
Centerspiller: Kasper Helverskov Petersen, DHV Odense
Forsvars-/modtagningsspiller: Tobias Kjær, Gentofte Volley
MVP: Mathias Spendrup Petersen, Hvidovre-Køge
2013 Hæver: Rasmus Mikelsons, Gentofte Volley
Hæver: Anders Bay Als, DHV Odense
Allroundspiller: Oscar Mølgaard, Gentofte Volley
Allroundspiller: Mathias Spendrup Petersen, Hvidovre VK
Allroundspiller: Marcus Mensel, DHV Odense
Allroundspiller: Kasper Helverskov Petersen, DHV Odense
Forsvarsspiller: Anders Østerby, DHV Odense
MVP: Oscar Mølgaard, Gentofte Volley
2012 Hæver: Serhad Polat, Grøndal EV
Hæver: Rasmus Mikelsons, Gentofte Volley
Allroundspiller: Mathias Spendrup Petersen, Hvidovre VK
Allroundspiller: Gabriel Enrique Gonzalez Garcia, Grøndal EV
Allroundspiller: Martin Trans Hansen, Ikast KFUM
Allroundspiller: Oscar Møllgaard, Gentofte Volley
Forsvarsspiller: Jonas Bach Jensen, Grøndal EV
MVP: Martin Trans Hansen, Ikast KFUM

 

HU14
2021 Ikke afholdt
2020 Ikke afholdt
2019 Teo Haugaard, VK Vestsjælland
Hjalmer Madsen, Middelfart VK
Tobias Lytje Christensen, Lyngby-Gladsaxe
Rasmus Kjærsgaard, Ikast KFUM
Albert Heise, Grøndal EV
Kristoffer Bisgaard, Gentofte Volley
Jonas Hübner, Farum-Holte
Andreas Wiese, Amager VK
2018 Joshua Huntley, VK Vestsjælland
Villads Juhl, Farum-Holte
Marius Stenmann Hansen, Marienlyst/Fortuna/DHV
Simon Uhrenholt, Ikast KFUM
Jonas Petersen, Middelfart VK
Lukas Marker, Gentofte Volley
2017 Benjamin Christensen, Farum-Holte
Emilie Moro-Lin, Grøndal EV
Benjamin Mrsa, VK Vestsjælland
Jayson Santos, Ishøj Volley
Asger Kronborg, Bogø IF
Nicholas Hartby, Gentofte Volley
Nikola Lyø, Marienlyst/Fortuna
Robert Binau Grundsøe, Amager VK
Lukas Labich, Middelfart VK
2016 Robert Binau Grundsøe, Amager VK
Emil Steen Larsen, DHV Odense
Lau Enok, Fortuna Odense
Victor Frimurer, Grøndal EV
Victor Rasmussen, Ishøj Volley
Anders Peggard, Jels-Kolding
Mads Møller Christensen, Middelfart VK
Samir Seyed, VK4000-Holbæk
Kalle Madsen, VK Vestsjælland
2015 Mikkel Hoff, DHV Odense
Julian Rasmussen, Grøndal EV
Jeppe Lambach, Hvidovre-Køge
Magnus Nielsen, Ikast KFUM
Kevin Jepsen, Jels IF
Alfred Piaster, Lyngby-Gladsaxe
Kalle Madsen, VK Vestsjælland
2014 Rasmus Høyer, DHV Odense
Anton Poulsen, Farum-Holte
Julius Outze, Gentofte Volley
Christian Deding Nielsen, Hvidovre-Køge
Mathias Schwarts, Lyngby-Gladsaxe
Oliver Munck, Vejle Ungdomsvolley
Adam Hakizimfura, VK Vestsjælland
2013 Dennis Sørensen, DHV Odense
Mads Kyhl Jensen, Gentofte Volley
Jonas Andersen, Jels IF
Simon Jørgensen, Hvidovre-Køge
Oskar Madsen, VK Vestsjælland

 

Teen 2 HU14
2021 Ikke afholdt
2020 Andreas Brinck, Farum-Holte Volley
Rasmus Kjærsgaard, Ikast KFUM
Anton Spile, DHV Odense
2019 Andreas Brinck, Farum-Holte Volley
Jonas Enemark Petersen, Middelfart VK
Lukas Lykkegaard Marker, Gentofte Volley
2018 Villads Napier, Lyngby-Gladsaxe
Jonathan Krogh, Lyseng IF
Sylvester Lindekilde, Lyseng IF
2017 Caroline Krogh, IF Lyseng
Villads Napier, Lyngby-Gladsaxe
Emil Blankholm, Ungdomsvolley Sydvest
2016 Frederikke Stenholt Krogh, IF Lyseng
Oliver Raczkowski, Hvidovre-Køge
Mathias Vinegaard Olsen, Hundelev UIF
2015 Frederikke Stenholt Krogh, IF Lyseng
Viggo Duch, Hundelev IF
Jonas Marcussen, Ishøj Volley
2014 Adam Byrnel, Grøndal EV
Jonas Marcussen, Ishøj Volley
Konrad Johansen, Grøndal EV
2013 Andreas Olsen, Lyngby-Gladsaxe
Frederik Vester, Holstebro KFUM
Khai Ly, Ikast KFUM

 

Kontakt

Volleyball Danmark
Idrættens Hus
DK-2605 Brøndby
Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Fortæl os, hvad der interesserer dig - så holder vi dig opdateret.

b

Interesser